Parentwiser

Parentwiser
  • Android 4.1 Android
  • Version: 1.3.1
  • 57 MB
Download

Updated to version 1.3.1!


App Name Parentwiser
Version 1.3.1
Developer ParentWiser
OS Android 4.1
Updated 2022-11-18
Parentwiser 1 Parentwiser 2 Parentwiser 3 Parentwiser 4 Parentwiser 5 Parentwiser 6

Download Parentwiser App Android

- Çocuğunuzu yetiştirirken karşılaştığınız sorunları nasıl çözüyorsunuz?

- Ebeveyn olarak kendinizi ve çocuğunuzu ne kadar tanıyorsunuz?

- Ebeveyn olarak kendinizi nasıl geliştiriyorsunuz?


Bu üç sorudan yola çıkarak, sizlere çocuk ve genç yetiştirme rehberi sunuyoruz. Parentwiser, 3 – 18 yaş arasındaki çocuğunuzu yetiştirirken her an yanınızda olan, çocuğunuzla yaşadığınız sorunlara dair güvenilir ve bilimsel bilgiyi hızlı bir şekilde sunan mobil bir uygulamadır.


TEMEL ÖZELLİKLER

Parentwiser’ı farklı kılan 5 temel özellik vardır.


Bilimsel ve Güvenilir Bilgi

Birçok ebeveyn bilgi kirliliğinin içinde kaybolup, güvenilir ve bilimsel bilgiye ulaşmakta zorlandığını ifade etmektedir. Parentwiser, ebeveynlere bilimsel ve güvenilir fikirler ve çözümler sunar.

Hızlı ve Kolay Erişim

İnternet dünyasında güvenilir bilgi olsa bile, birçok ebeveyn bu bilgilere hızlı ve kolay ulaşamadığını ifade etmektedir. Parentwiser ‘hemen o anda’ güvenilir bilgiye hızlı erişim sağlar.

Kişiye Özgü Teşhis

Çocuktaki sorunların birçoğu ebeveynlerin tutumlarından kaynaklanmaktadır. Parentwiser, bilimsel anketlerle ebeveynlerin kendisini ve çocuklarını tanımasını sağlar.

Geleceğe Dair Öneri ve Bilgilendirme

Parentwiser ikinci etapta bilimsel anketlerin ve ebeveynlerin inceledikleri konuları analiz ederek, ebeveynlere geleceği dair ön bilgilendirmeler sağlar.

Kişiye Özel Bilgi

Bilgilerin geçerliliği farklı yaş gruplarına göre farklılık göstermektedir. İkinci etapta Parentwiser, kişiyi tanır ve ona özgü bilgi sunar.

Uygulanabilir Çözümler

Parentwiser sadece bilimsel bakış açıları sunmaz aynı zamanda direkt uygulabilir pratik çözümler sunar.


ÖZELLİKLER

Parentwiser üç bölümden oluşmaktadır.

1- Sorun Temelli Eğitimler

Eğitimler, sorun-temelli bilgiler sunar. Eğitimlerdeki videoları izleyerek ve makaleleri okuyarak, aileler, çocuklarla yaşadığı sorunların temel sebeplerini anlar ve direkt çözümler öğrenir. Örneğin iki kardeş arasında kardeş kıskançlığı varsa, ebeveyn ‘Kardeş Kıskançlığı’ eğitiminde bulunan videoları izleyerek ve makaleleri okuyarak bu sorunu derinlemesine anlar ve çözümler öğrenir.

2- Anne Baba Okulu Dersleri

Sorun-temelli videolara ek olarak, Anne Baba Okulu gelişim-odaklı bilgiler sunar. Aileler sorun yaşamasa da 'ebeveyn' olarak 'yetkinliklerini geliştirmesi' önemlidir. Yetkinlikleri geliştikçe, zaten çocuklarıyla da birçok sorunu yaşamayacaklardır. Örneğin çocuğumuzu dinlersek, çocuğumuz kendini duyurmak için ‘ağlama’ gereği duymayacaktır veya çocuğumuzun öfkesini sağlıklı şekilde ifade etmesini öğretirsek, ‘alt ıslatma’ sorunu çıkmayacaktır. Anne Baba Okulu ile 52 hafta süren gelişim-odaklı bir program sunar. Her hafta yeni bir modül işlenir. Örneğin, “Çocuğun özgüveni nasıl geliştirilir?”, “Çocuklar nasıl ilişki kurulur?”, “Çocuğa nasıl sorumluluk kazandırılır?” veya “Çocuklar neden övülmemelidir?” gibi konular her hafta modül olarak işlenecektir.

3- Bilimsel Anketler

Ebeveynlerin kendilerini geliştirmeleri için kendilerini tanımaları oldukça önemlidir. Örneğin, bir çocuk hırslıysa, anne ve/veya baba çocuğu eleştiriyordur, övüyordur veya başarı baskısı yapıyordur. Bu sorunu çözmek için ailenin ilk önce bilimsel anketlerimizi çözüp, çocuktaki hırsı yaratan kendilerindeki etkeni bulması gerekir. Anne ve baba, kendi davranışlarını değiştirince çocuklardaki birçok sorun çözülecektir.

Ayrıca anketlerimiz sayesinde çocuğunuzu da daha yakından tanıyacaksınız. Örneğin, topluluk içinde çekingen kalan bir çocuk ‘utangaç’ mı yoksa ‘içedönük’ olduğu için mi böyle davranıyor keşfedeceksiniz.
  • 4.1
4.1 (26)

Additional Information:
  • Updated
  • Price$0
  • Installs 1,000+
  • Rated for 12+ years
Good speed and no viruses!

On our site you can easily download All Apps And Games without registration and send SMS!